• V rámci oslav pro vás chystáme celu řadu překvapení. Sledujte tuto stránku nebo naše sociální sítě a nenechte si nic uletět.

  Netradičním příspěvkem k oslavě letištních půlkulatin je krátký film Invisible super heroes. Snímek kombinuje hrané scény s komiksem a představuje především poctu všem zaměstnankyním a zaměstnancům, kteří pracují nebo pracovali na letišti. V příběhu se objeví český kapitán A380 David Hecl nebo dětská filmová hvězda Valentina Bečková. 

 • Speciální exkurze

  Zažijte starty i přistání letadel z těsné blízkosti. Po celý duben jsou pro vás připraveny i speciální exkurze, které budou rozšířeny např. o ukázku letištních hasičů, předvedení služebních psů a dravců, návštěvu třídírny zavazadel, protiatomového krytu či návštěvu hangáru. K dispozici bude i set s virtuální realitou, která vás přenese do roku 1937. Tyto exkurze jsou označeny v rezervačním systému jako „85“. Průvodce vám přiblíží provoz letiště, shon na odbavovacích plochách nebo vás seznámí zájemce s dráhovým systémem.

   Rezervovat si unikátní zážitek 

  V rámci oslav 85. narozenin nabízíme i sérii oblíbených individuálních exkurzí zdarma, a to od 5. do 10. dubna. Nutná je rezervace na webových stránkách letiště. Kapacita je omezená.

 • Přeneste se zpět do roku 1937, díky virtuální realitě

  V rámci vybraných exkurzí si můžete vyzkoušet virtuální realitu, která vás přenese zpět do roku 1937. Konkrétně se ocitnete přímo před tehdejším terminálem. Stanete se jedním z účastníků oslav úplně prvního letu, a to konkrétně z Piešťan. Kolem sebe budete moci vidět, na svoji dobu moderní odbavovací halu, restauraci s terasou nebo tři velkokapacitní hangáry. Doporučujeme si vyzkoušet pohled z řídící věže. Nakonec se v legendárním stroji Douglas DC-2 i prolétnete.

  Další termíny exkurzí s VR: 18. a 19. 6. 2022

 • Reedice mobilní hry AirportPRG

  Hra s názvem AirportPRG vznikla ku příležitosti 80. výročí založení pražského letiště a zahrálo si ji přes 1 500 000 lidí na celém světě. Již brzy se dočká i reedice, která dokonale vystihne atmosféru tehdejší doby. Přeneste se do první poloviny 20. století, staňte se letištním dispečerem a zažijte rozvoj mezinárodního letiště Praha Ruzyně v jeho nejranějších letech.

  • reálný model ruzyňského letiště (nynější Terminál 4) spolu s dobovými procesy
  • 11 věrných modelů historických letadel
  • skvělé hodnocení 4,5/5

  Chci si zahrát 

 • Výstava v novém kabátu

  Redesignu se dočkala i výstava Příběh Letiště Praha, kterou najdete vedle supermarketu Billa, ve veřejné části Terminálu 2. Čeká na vás několik interaktivních prvků pro malé i velké. Vstup je zdarma.